Květen 2010

Film Proměny města zahajoval Medicfest

30. května 2010 v 16:15
Film Proměny města Podbořany, společný projekt sdružení OKAP, Základní školy Husova a Městského úřadu, měl premiéru 24. května v rámci Medicfestu. Film vznikl v rámci mediální výchovy dětí z osmých tříd a dal příležitost žákům vyzkoušet si práci moderátora, reportéra a zažít reálné podmínky natáčení. Kamera a střih je dílem režiséra Jiřího Diviše. Ve filmu je zachycena historie a současnost Základní školy Husova, kostela sv. Petra a Pavla, Zemědělského učiliště a staré a nové radnice.
Ve filmu byly použity archivní záběry natočené v minulých letech a dobové fotografie půjčené od místních sběratelů. Na přání žáků v něm vystupuje řada osobností. Film je dostupný na DVD, které lze koupit na Městském úřadě za symbolickou cenu.

Výlet na Říp

14. května 2010 v 22:59
V neděli 25. dubna zahrál soubor Loutky bez hranic odpolední představení pro děti a jejich rodiče. Využili jsme krásné počasí a představení umístili do předsálí Kulturního domu. Herečky Dora Bouzková, Marcela Máchová pomocí loutek vtipnou formou představili známou českou pověst a díky dobrému kontaktu s publikem a akčnosti udržely pozornost i opravdu malých diváků. Po představení proběhla výtvarná dílna, během které děti s rodiči a účinkujícími vyráběly vlastní loutky.